Powrót do Bajery

Ciekawe apliacje

Google Earth

Google Earth

Znakomity darmowy program do eksploracji ziemskiego globu. Możemy zbadać zakątki świata przedstawione na zdjęciach lotniczych i satelitarnych w wysokiej rozdzielczości. Dostępnych jest też coraz więcej modeli budynków w 3D i zdjęć bezpośrednio z ulicy.

Możemy przespacerować się najsłynniejszymi uliczkami świata, poszukiwać cudów natury, cofnąć w czasie i oglądać zdjęcia historyczne, czy eksplorować oceany lub kosmos. Rozrywka i nauka na niezliczone godziny.

Satellite Image of Alcatraz

NASA Word Wind

Bliźniaczy jednak wolny program, który wyświetla wysokiej jakości zdjęcia satelitarne i lotnicze, mapy topograficzne oraz publicznie dostępne dane geograficzne na trójwymiarowych modelach Ziemi.

Dostępna jest również eksploracja Księżyca, Marsa, Wenus, czy Jowisz wraz z 4 księżycami, a także mapy gwiazd i galaktyk. Można dowolnie zmieniać swoje położenie, wysokość i kąt widzenia, zaglądając w niemal każdy zakątek świata.

Google Art Project

Wirtualne muzeum

Art Projekt pozwala nam przejść się korytarzami wielkich muzeów z całego świata i zatrzymać przy dowolnym dziele sztuki, aby je podziwiać w wysokiej rozdzielczości. Na temat każdego obrazu i artysty dostępne są dodatkowe informacje.

Zwiedzisz na przykład bogate wnętrza Wersalu, czy obejrzysz dzieła sztuki takich artystów jak Van Gogh i Rembrandt. Można zatem wygodnie siedzieć, jeść, pić, hałasować i jednocześnie podziwiać sztukę, a to wszystko bez płacenia za bilet!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.