↑ Powrót do Bajery

Fakty i mity

Zmusić ciało do myślenia

Wpajana nam od najmłodszych lat szkolna pozycja siedząca z wyprostowanymi plecami być może jest zdrowa dla naszego kręgosłupa, jednak jeśli chodzi o procesy myślowe bardziej sprzyjająca jest kreatywna pozycja leżąca. Wielcy fizycy jak Niels Bohr i Albert Einstein rozmyślali właśnie tak - na wpół leżąco.

Globalne ocieplenie

Ocieplenie światowe jest naturalnym procesem atmosferycznym, a antropopresja ma na ten proces mały wpływ. Zmiany objętości lodu na Ziemi oraz przebieg średnich temperatur zostały odtworzone i wskazują wyraźną cykliczność. Na podstawie rekonstrukcji tych zmian na przestrzeni kolejnych epok można powiedzieć, że nie ma wyraźnej korelacji między wahaniami temperatury globalnej a działalnością człowieka. Pamiętając o tym należy jednak troszczyć się o najbliższe otoczenie zmieniając m.in. sposób gospodarowania odpadami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>